Extra boominspecties en verwijdering van verzwakte bomen voor de veiligheid

De komende maanden worden op verschillende locaties in gemeente Valkenswaard extra boominspecties uitgevoerd. In sommige gevallen leidt dit tot het verwijderen van bomen. Het gaat hierbij uitsluitend om bomen die ziek, dood of structureel verzwakt zijn door de extreme weersomstandigheden van de afgelopen tijd.
Veiligheid staat voorop
Bomen zijn onmisbaar in onze groene gemeente. Ze zorgen voor schaduw, koelte en schone lucht. De afgelopen jaren hebben langdurige droogte en andere stressfactoren geleid tot structurele verzwakking van een deel van het bomenbestand. Bomen die eerder al kwetsbaar waren, sterven nu alsnog af. Dit proces is vaak niet zichtbaar aan de buitenkant: een boom kan er gezond uitzien, terwijl stam, kroon of wortels van binnen ernstig zijn aangetast.
Dat zorgt soms voor gevaarlijke situaties voor weggebruikers of gebouwen in de buurt. Wanneer een boom niet meer te herstellen is, is het noodzakelijk om de boom te verwijderen. Dit doen we alleen als het echt niet anders kan, en gebeurt pas na een zorgvuldige beoordeling.
Nieuwe aanplant voor een toekomstbestendig Valkenswaard
De gemeente compenseert door nieuwe aanplant. Daarbij houdt de gemeente rekening met de locatie en kiezen we boomsoorten die passen bij de omgeving en bestand zijn tegen veranderende weersomstandigheden. Zo zorgen we ervoor dat Valkenswaard groen en veilig blijft.
Meer weten? Bekijk de video: Bomenkap gemeente Valkenswaard.