Doe mee met de Week van de Mentale Gezondheid – Hoe blijf jij mentaal fit?

Van 1 t/m 7 juni staat Valkenswaard in het teken van de Week van de Mentale Gezondheid. Een week waarin we samen mentale gezondheid bespreekbaar maken en laten zien hoe belangrijk het is om mentaal fit te blijven.
Want wist je dat je vaak meer kunt doen voor je mentale welzijn dan je denkt?
Voor iedereen is dat anders, en daarom kun je tijdens deze week tijdens tal van gratis activiteiten ontdekken wat bij jou past.
Om fysiek fit te worden (of te blijven) doen sommige mensen workouts in de sportschool, de gym. Maar je kunt ook mentale workouts doen, om mentaal fit te worden of te blijven. Het thema van dit jaar is dan ook weer: The Mental Gym.
Wethouder Bram Bots deelt waarom deze week belangrijk is: “Mentale gezondheid verdient net zoveel aandacht als fysieke gezondheid. Tijdens de Week van de Mentale Gezondheid laten we zien dat er voor iedereen manieren zijn om mentaal fit te blijven. Of je nu een workshop bijwoont, een online training doet, of gewoon even stilstaat bij wat jij nodig hebt om mentaal fit te blijven: in Valkenswaard is er voor ieder wat wils. Ik nodig iedereen van harte uit om mee te doen en te ontdekken wat jou helpt om in balans te blijven.”
In Valkenswaard en omgeving wordt van alles georganiseerd. Van inspiratie tot ontspanning, er is voor ieder wat wils.
Doe mee! Ontdek een scala aan gratis activiteiten in Valkenswaard op de webpagina De week van de Mentale Gezondheid of kijk voor meerdere gemeentes op de webpagina 'Mental Gym: train je mentale kracht' van De stap naar gezonder.

Activiteitenkalender
1 juni - Bewust bewegen wandeling - 10.00-12.00 - Startlocatie: Jumbo Waalreseweg
1 juni - Webinar Mentale Gezondheid - 15.00-16.00 - Online
1 juni - Rouwcafé - 19.00 - Ons Dommels Plekske
1 juni - Koffie(B)uurtje - 19.30-20.30 - Ontmoetingscentrum de Hijskraan
2 juni - Wandelgroep - 10.00-11.00 - Ontmoetingscentrum de Hijskraan
2 juni - Koffiemoment in ’t Huukske - 13.30 - Buurthuis ’t Huukske
3 juni - KROOST festival - 09.00-18.00 - de Hofnar
3 juni - Inloop ‘in de inloop’ - 10.00-12.00 - Lunet Wijkcentrum “in de inloop”
3 juni - Koffieuurtje - 10.30-11.30 - VRC / De Dennenberg
4 juni - Koffieochtend - 10.00-11.00 - Het Rode Kruis Gebouw, Gelukken 15a
6 juni - MolenMarkt - 10.00-16.00 - Borkel & Schaft