Café Brein Valkenswaard over daginvulling na hersenletsel

Café Brein Valkenswaard organiseert op woensdag 15 juli 2026 een themabijeenkomst over daginvulling na Niet Aangeboren Hersenletsel (NAH). De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met NAH, maar ook voor partners, familieleden, vrienden en andere geïnteresseerden. De avond vindt plaats in Bibliotheek De Kempen bij De Hofnar in Valkenswaard en begint om 19.00 uur. Vanaf 18.30 uur is de inloop.
Na hersenletsel verandert er vaak veel in het dagelijks leven. Gewone activiteiten die vroeger vanzelf gingen, kunnen meer aandacht, energie en planning vragen. Tijdens deze bijeenkomst staat daarom het thema algemene cognitie in het dagelijks handelen centraal.
Ergotherapeut Sven Hansen en psycholoog Daphne van der Jagt leggen op een toegankelijke manier uit wat er kan veranderen na hersenletsel. Zij gaan in op de invloed van NAH op denken, plannen en het uitvoeren van dagelijkse activiteiten. Wat gebeurt er wanneer vanzelfsprekende handelingen niet meer vanzelf gaan? En hoe merk je dat in het dagelijks functioneren?
Daarnaast bespreken zij hoe mensen met behulp van praktische strategieën en passende begeleiding weer meer structuur en grip kunnen krijgen in hun dagelijks leven. Daarbij is er aandacht voor het versterken van zelfvertrouwen en zelfstandigheid.
De bijeenkomst biedt herkenning, inzicht en praktische tips voor zowel mensen met NAH als hun naasten. Veranderingen in het dagelijks functioneren hebben immers niet alleen invloed op de persoon zelf, maar ook op de directe omgeving.
Zoals altijd bij Café Brein is er volop gelegenheid om vragen te stellen, ervaringen uit te wisselen en anderen te ontmoeten. Juist de combinatie van informatie, herkenning en onderlinge steun maakt deze avonden zo waardevol.
Café Brein is een tweemaandelijkse ontmoetingsavond voor mensen met Niet Aangeboren Hersenletsel, hun naasten en andere geïnteresseerden. In een laagdrempelige en veilige sfeer worden informatie, persoonlijke verhalen en ervaringen met elkaar gedeeld.
Praktische informatie
- Datum: Woensdag 15 juli 2026
- Tijd: 19.00 uur (inloop vanaf 18.30 uur)
- Locatie: Bibliotheek De Kempen, De Hofnar, Valkenswaard
Aanmelden is gewenst, maar niet verplicht. Dit kan via: CafeBreinValkenswaard@gmail.com.
Wilt u informatie ontvangen over toekomstige activiteiten of samenvattingen van bijeenkomsten? Laat dan uw contactgegevens achter.