Moet een aanhangwagen markerings- en zijmarkeringslichten hebben?  

Antwoord:

Aanhanger achter personenauto, bedrijfsauto of driewielig motorrijtuig, tot 750 kilo

Een aanhangwagen achter een personenauto, bedrijfsauto of driewielig motorrijtuig

  • breder dan 2,10 meter en
  • met een toegestane maximummassa tot 750 kilo,

moet sinds 1 januari 2005 2 markeringslichten aan de voorzijde en 2 markeringslichten aan de achterzijde hebben.

De aanhangwagen die langer dan 6 meter is, moet bovendien zijmarkeringslichten hebben.

Deze regeling is opgenomen in artikel 5.13.51 van het Voertuigreglement.

Aanhangwagens achter een personenauto, bedrijfsauto of driewielig motorrijtuig, vanaf 750 kilo

Aanhangers met een toegestane maximummassa van meer dan 750 kilo achter een personenauto, bedrijfsauto of driewielig motorrijtuig, moeten 2 markeringslichten aan de voorzijde en 2 markeringslichten aan de achterzijde hebben, als:

  • het voertuig na 31 december 1997 in gebruik is genomen en breder is dan 2,10 meter; of
  • het voertuig voor 1 januari 1998 in gebruik is genomen en breder is dan 2,60 meter.

De aanhanger met een toegestane maximummassa van meer dan 750 kilo achter een personenauto, bedrijfsauto of driewielig motorrijtuig, moet bovendien zijmarkeringslichten hebben als

  • het voertuig na 31 december 1997 in gebruik is genomen en langer is dan 6,00 meter.

Deze regeling is opgenomen in artikel 5.12.51 van het Voertuigreglement.

Aanhanger achter landbouwtrekker of ander motorrijtuig met beperkte snelheid

Een aanhanger achter een landbouwtrekker of achter een ander motorrijtuig met beperkte snelheid die breder is dan 2,10 meter moet voor en achter markeringslichten hebben.

Deze regeling is opgenomen in artikel 5.14.51 van het Voertuigreglement.

Bronnen
Eigenaar: kluwer

Laatst gewijzigd

30-08-2010

Stuur door aan een vriend