Mag ik een aanhangwagen achter mijn brommobiel hebben?   

Antwoord:

Volgens het voertuigreglement gelden voor een brommobiel dezelfde regels als voor een bromfiets.

Uit de artikelen 5.18.26 en 5.18.27 van het reglement blijkt dat een aanhangwagen achter een brommobiel onder bepaalde voorwaarden is toegestaan.

Daarbij geldt dat

  • bromfietsen op meer dan 2 wielen (en dus ook brommobielen) met inbegrip van de lading niet breder dan 2,00 meter mogen zijn.

Voor de aanhangwagens geldt artikel 5.18.27 uit het voertuigreglement:

Aanhangwagens achter bromfietsen (en dus ook brommobielen) moeten in aangekoppelde toestand voldoen aan de volgende eisen:

a. de breedte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1,00 m;

b. de hoogte van het voertuig mag met inbegrip van de lading niet meer bedragen dan 1,00 m;

c. de totale massa van het voertuig mag niet meer bedragen dan de helft van de ledige massa van de trekkende bromfiets;

d. de afstand van de achteras van de trekkende bromfiets tot de achterzijde van de aanhangwagen met inbegrip van de lading mag niet meer bedragen dan 2,00 m.

Op een aanhanger achter een bromfiets (of brommobiel) moet een witte kentekenplaat, met hetzelfde nummer als het trekkende voertuig bevestigd zijn.

Bronnen
Eigenaar: kluwer

Laatst gewijzigd

30-08-2010

Stuur door aan een vriend